{
 "stiahnute": "2026-10-02",
 "zdroj": "Register účtovných závierok (registeruz.sk); podiely a vklady z obchodného registra (orsr.sk) k 2. 10. 2026",
 "ukazovatele": {
  "vynosy": "Výnosy z hospodárskej činnosti spolu (Úč POD r. 02, Úč MUJ r. 01)",
  "vh_po_zdaneni": "Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie po zdanení (Úč POD r. 61, Úč MUJ r. 38)",
  "vlastne_imanie": "Vlastné imanie ku koncu obdobia (súvaha, strana pasív)"
 },
 "dozorne_rady": {
  "k_datumu": "2026-10-02",
  "obdobie_poslancov": "2022 – 2026",
  "zdroj": "Výpisy z obchodného registra (orsr.sk) k 2. 10. 2026: dozorná rada a deň vzniku funkcie; poslanci menom, ostatní členovia len počtom."
 },
 "spolocnosti": [
  {
   "kratky_nazov": "Lesy mesta Brezno",
   "nazov": "LESY MESTA BREZNO, s.r.o.",
   "ico": "36027537",
   "vznik": "1998-01-01",
   "podiel_kratko": "mesto 100 % · vklad 238 200 €",
   "podiel_mesta": "100 % – jediný spoločník Mesto Brezno, vklad 238 200 € (ORSR, výpis k 2. 10. 2026)",
   "url_uctovnej_jednotky": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/accountingentity/show/381001",
   "url_orsr": "https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=5357&SID=3&P=0",
   "poznamka": "Za rok 2025 sú v registri dve verzie závierky, prvá mala chybnú súvahu. Uvádzame opravenú verziu z 27. 4. 2026, výkaz ziskov a strát je v oboch rovnaký.",
   "skratka": "Lesy",
   "dozorna_rada": {
    "zriadena": true,
    "kresiel": 5,
    "poslanci": [
     {
      "meno": "Milan Palovčík",
      "vznik_funkcie": "2011-06-30"
     },
     {
      "meno": "Martin Ridzoň",
      "vznik_funkcie": "2017-05-16"
     },
     {
      "meno": "Ján Králik",
      "vznik_funkcie": "2019-10-06"
     },
     {
      "meno": "Jozef Auxt",
      "vznik_funkcie": "2023-04-01"
     }
    ],
    "ostatni": 1
   },
   "roky": [
    {
     "rok": 2019,
     "obdobie": "2019-01-01..2019-12-31",
     "vynosy": 4996138,
     "vh_po_zdaneni": 1069381,
     "vlastne_imanie": 1541986,
     "sablona": "Úč POD",
     "riadky": "VZaS r. 02 (výnosy z hosp. činnosti), r. 01 (čistý obrat), r. 29 (výnosy z fin. činnosti), r. 61 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 80 (vlastné imanie), r. 100 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 4269495,
     "id_vykazu": 7005449,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/7005449",
     "datum_podania": "2020-03-24",
     "datum_schvalenia": "2020-05-04",
     "kontroly": {
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (bežné)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (bežné)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (bežné)": true,
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (predch.)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (predch.)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (predch.)": true,
      "zhoda so stĺpcom predch. obdobie v závierke 2020 (výkaz 7439734)": true
     }
    },
    {
     "rok": 2020,
     "obdobie": "2020-01-01..2020-12-31",
     "vynosy": 2945659,
     "vh_po_zdaneni": 332787,
     "vlastne_imanie": 1855392,
     "sablona": "Úč POD",
     "riadky": "VZaS r. 02 (výnosy z hosp. činnosti), r. 01 (čistý obrat), r. 29 (výnosy z fin. činnosti), r. 61 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 80 (vlastné imanie), r. 100 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 4616262,
     "id_vykazu": 7439734,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/7439734",
     "datum_podania": "2021-03-18",
     "datum_schvalenia": "2021-05-24",
     "kontroly": {
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (bežné)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (bežné)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (bežné)": true,
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (predch.)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (predch.)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (predch.)": true,
      "zhoda so stĺpcom predch. obdobie v závierke 2021 (výkaz 8030923)": true
     }
    },
    {
     "rok": 2021,
     "obdobie": "2021-01-01..2021-12-31",
     "vynosy": 3097477,
     "vh_po_zdaneni": 509171,
     "vlastne_imanie": 2331776,
     "sablona": "Úč POD",
     "riadky": "VZaS r. 02 (výnosy z hosp. činnosti), r. 01 (čistý obrat), r. 29 (výnosy z fin. činnosti), r. 61 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 80 (vlastné imanie), r. 100 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 5096571,
     "id_vykazu": 8030923,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/8030923",
     "datum_podania": "2022-03-31",
     "datum_schvalenia": "2022-04-08",
     "kontroly": {
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (bežné)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (bežné)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (bežné)": true,
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (predch.)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (predch.)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (predch.)": true,
      "zhoda so stĺpcom predch. obdobie v závierke 2022 (výkaz 8521921)": true
     }
    },
    {
     "rok": 2022,
     "obdobie": "2022-01-01..2022-12-31",
     "vynosy": 4875212,
     "vh_po_zdaneni": 775823,
     "vlastne_imanie": 3075598,
     "sablona": "Úč POD",
     "riadky": "VZaS r. 02 (výnosy z hosp. činnosti), r. 01 (čistý obrat), r. 29 (výnosy z fin. činnosti), r. 61 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 80 (vlastné imanie), r. 100 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 5500548,
     "id_vykazu": 8521921,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/8521921",
     "datum_podania": "2023-03-30",
     "datum_schvalenia": "2023-03-27",
     "kontroly": {
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (bežné)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (bežné)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (bežné)": true,
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (predch.)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (predch.)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (predch.)": true,
      "zhoda so stĺpcom predch. obdobie v závierke 2023 (výkaz 8988548)": true
     }
    },
    {
     "rok": 2023,
     "obdobie": "2023-01-01..2023-12-31",
     "vynosy": 6417635,
     "vh_po_zdaneni": 935743,
     "vlastne_imanie": 3976341,
     "sablona": "Úč POD",
     "riadky": "VZaS r. 02 (výnosy z hosp. činnosti), r. 01 (čistý obrat), r. 29 (výnosy z fin. činnosti), r. 61 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 80 (vlastné imanie), r. 100 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 5881323,
     "id_vykazu": 8988548,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/8988548",
     "datum_podania": "2024-03-28",
     "datum_schvalenia": "2024-03-25",
     "poznamka": "Stĺpec predchádzajúce obdobie v závierke 2024 sa líši o 1–2 € (zaokrúhlenie: výnosy 6 417 636, VH 935 745, VI 3 976 343) a obsahuje preradenie bankových úverov; uvádzame čísla zo závierky 2023.",
     "kontroly": {
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (bežné)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (bežné)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (bežné)": true,
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (predch.)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (predch.)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (predch.)": true,
      "zhoda so stĺpcom predch. obdobie v závierke 2024 (výkaz 9515259)": false
     }
    },
    {
     "rok": 2024,
     "obdobie": "2024-01-01..2024-12-31",
     "vynosy": 12398841,
     "vh_po_zdaneni": 247164,
     "vlastne_imanie": 4183508,
     "sablona": "Úč POD",
     "riadky": "VZaS r. 02 (výnosy z hosp. činnosti), r. 01 (čistý obrat), r. 29 (výnosy z fin. činnosti), r. 61 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 80 (vlastné imanie), r. 100 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 6325467,
     "id_vykazu": 9515259,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/9515259",
     "datum_podania": "2025-03-24",
     "datum_schvalenia": "2025-03-27",
     "kontroly": {
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (bežné)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (bežné)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (bežné)": true,
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (predch.)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (predch.)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (predch.)": true,
      "zhoda so stĺpcom predch. obdobie v závierke 2025 (výkaz 10151359)": true
     }
    },
    {
     "rok": 2025,
     "obdobie": "2025-01-01..2025-12-31",
     "vynosy": 6173837,
     "vh_po_zdaneni": 93714,
     "vlastne_imanie": 4242222,
     "sablona": "Úč POD",
     "riadky": "VZaS r. 02 (výnosy z hosp. činnosti), r. 01 (čistý obrat), r. 29 (výnosy z fin. činnosti), r. 61 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 80 (vlastné imanie), r. 100 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 6867223,
     "id_vykazu": 10151359,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/10151359",
     "datum_podania": "2026-04-27",
     "datum_schvalenia": "2026-03-31",
     "starsie_verzie_id_vykazu": [
      10105408
     ],
     "poznamka": "Prvá verzia (výkaz 10105408, podaná 31. 3. 2026) mala chybnú súvahu (napr. vlastné imanie 58 714 €, záporné položky majetku); výkaz ziskov a strát je v oboch verziách zhodný. Použitá opravená verzia podaná 27. 4. 2026.",
     "kontroly": {
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (bežné)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (bežné)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (bežné)": true,
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (predch.)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (predch.)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (predch.)": true
     }
    }
   ]
  },
  {
   "kratky_nazov": "Brezno Energia",
   "nazov": "BREZNO ENERGIA, s. r. o.",
   "ico": "55400752",
   "vznik": "2023-04-21",
   "podiel_kratko": "mesto 100 % · vklad 155 000 €",
   "podiel_mesta": "100 % – jediný spoločník Mesto Brezno, vklad 155 000 € (ORSR, výpis k 2. 10. 2026)",
   "url_uctovnej_jednotky": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/accountingentity/show/2188587",
   "url_orsr": "https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=659179&SID=3&P=0",
   "poznamka": "Spoločnosť vznikla 21. 4. 2023, rok 2023 je neúplný a bez výnosov.",
   "skratka": "Brezno Energia",
   "dozorna_rada": {
    "zriadena": true,
    "kresiel": 5,
    "poslanci": [
     {
      "meno": "Miroslav Fašang",
      "vznik_funkcie": "2023-04-21"
     },
     {
      "meno": "Ján Králik",
      "vznik_funkcie": "2023-04-21"
     },
     {
      "meno": "Martin Juhaniak",
      "vznik_funkcie": "2023-04-21"
     },
     {
      "meno": "Martin Ridzoň",
      "vznik_funkcie": "2023-04-21"
     },
     {
      "meno": "Ivana Donovalová",
      "vznik_funkcie": "2023-04-21"
     }
    ],
    "ostatni": 0
   },
   "roky": [
    {
     "rok": 2023,
     "obdobie": "2023-01-01..2023-12-31",
     "vynosy": 0,
     "vh_po_zdaneni": -22334,
     "vlastne_imanie": -17334,
     "sablona": "Úč POD",
     "riadky": "VZaS r. 02 (výnosy z hosp. činnosti), r. 01 (čistý obrat), r. 29 (výnosy z fin. činnosti), r. 61 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 80 (vlastné imanie), r. 100 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 6050758,
     "id_vykazu": 9189446,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/9189446",
     "datum_podania": "2024-07-01",
     "datum_schvalenia": "2024-06-06",
     "poznamka": "Riadok 2 vo výkaze nevyplnený (0 €).",
     "kontroly": {
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (bežné)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (bežné)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (bežné)": true,
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (predch.)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (predch.)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (predch.)": true,
      "zhoda so stĺpcom predch. obdobie v závierke 2024 (výkaz 9741032)": true
     }
    },
    {
     "rok": 2024,
     "obdobie": "2024-01-01..2024-12-31",
     "vynosy": 4164205,
     "vh_po_zdaneni": 113160,
     "vlastne_imanie": 95826,
     "sablona": "Úč POD",
     "riadky": "VZaS r. 02 (výnosy z hosp. činnosti), r. 01 (čistý obrat), r. 29 (výnosy z fin. činnosti), r. 61 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 80 (vlastné imanie), r. 100 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 6520204,
     "id_vykazu": 9741032,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/9741032",
     "datum_podania": "2025-07-07",
     "datum_schvalenia": "2025-03-19",
     "kontroly": {
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (bežné)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (bežné)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (bežné)": true,
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (predch.)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (predch.)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (predch.)": true,
      "zhoda so stĺpcom predch. obdobie v závierke 2025 (výkaz 10269707)": true
     }
    },
    {
     "rok": 2025,
     "obdobie": "2025-01-01..2025-12-31",
     "vynosy": 4034729,
     "vh_po_zdaneni": 165565,
     "vlastne_imanie": 248230,
     "sablona": "Úč POD",
     "riadky": "VZaS r. 02 (výnosy z hosp. činnosti), r. 01 (čistý obrat), r. 29 (výnosy z fin. činnosti), r. 61 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 80 (vlastné imanie), r. 100 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 6969056,
     "id_vykazu": 10269707,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/10269707",
     "datum_podania": "2026-06-26",
     "datum_schvalenia": "2026-03-26",
     "kontroly": {
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (bežné)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (bežné)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (bežné)": true,
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (predch.)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (predch.)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (predch.)": true
     }
    }
   ]
  },
  {
   "kratky_nazov": "Mestský hotel Ďumbier",
   "nazov": "Mestský hotel Ďumbier, s. r. o.",
   "ico": "55400931",
   "vznik": "2023-04-22",
   "podiel_kratko": "mesto 100 % · vklad 948 850 €",
   "podiel_mesta": "100 % – jediný spoločník Mesto Brezno, vklad 948 850 € zapísaný od 3. 6. 2025 (ORSR, výpis k 2. 10. 2026)",
   "url_uctovnej_jednotky": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/accountingentity/show/2183083",
   "url_orsr": "https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=659322&SID=3&P=0",
   "poznamka": "Spoločnosť vznikla 22. 4. 2023, rok 2023 je neúplný. Vlastné imanie bolo na konci každého roka záporné: −91 379 € (2023), −364 750 € (2024), −114 003 € (2025).",
   "skratka": "hotel Ďumbier",
   "dozorna_rada": {
    "zriadena": true,
    "kresiel": 5,
    "poslanci": [
     {
      "meno": "Martin Ridzoň",
      "vznik_funkcie": "2023-04-22"
     },
     {
      "meno": "Matej Garaj",
      "vznik_funkcie": "2023-04-22"
     },
     {
      "meno": "Andrej Barančok",
      "vznik_funkcie": "2023-04-22"
     },
     {
      "meno": "Erik Duhan",
      "vznik_funkcie": "2023-04-22"
     }
    ],
    "ostatni": 1
   },
   "roky": [
    {
     "rok": 2023,
     "obdobie": "2023-01-01..2023-12-31",
     "vynosy": 289447,
     "vh_po_zdaneni": -361379,
     "vlastne_imanie": -91379,
     "sablona": "Úč POD",
     "riadky": "VZaS r. 02 (výnosy z hosp. činnosti), r. 01 (čistý obrat), r. 29 (výnosy z fin. činnosti), r. 61 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 80 (vlastné imanie), r. 100 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 6050765,
     "id_vykazu": 9189432,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/9189432",
     "datum_podania": "2024-07-01",
     "datum_schvalenia": "2024-05-21",
     "kontroly": {
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (bežné)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (bežné)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (bežné)": true,
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (predch.)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (predch.)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (predch.)": true,
      "zhoda so stĺpcom predch. obdobie v závierke 2024 (výkaz 9675286)": true
     }
    },
    {
     "rok": 2024,
     "obdobie": "2024-01-01..2024-12-31",
     "vynosy": 682316,
     "vh_po_zdaneni": -373371,
     "vlastne_imanie": -364750,
     "sablona": "Úč POD",
     "riadky": "VZaS r. 02 (výnosy z hosp. činnosti), r. 01 (čistý obrat), r. 29 (výnosy z fin. činnosti), r. 61 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 80 (vlastné imanie), r. 100 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 6460103,
     "id_vykazu": 9675286,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/9675286",
     "datum_podania": "2025-06-20",
     "datum_schvalenia": "2025-05-26",
     "kontroly": {
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (bežné)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (bežné)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (bežné)": true,
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (predch.)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (predch.)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (predch.)": true,
      "zhoda so stĺpcom predch. obdobie v závierke 2025 (výkaz 10289317)": true
     }
    },
    {
     "rok": 2025,
     "obdobie": "2025-01-01..2025-12-31",
     "vynosy": 876864,
     "vh_po_zdaneni": -328103,
     "vlastne_imanie": -114003,
     "sablona": "Úč POD",
     "riadky": "VZaS r. 02 (výnosy z hosp. činnosti), r. 01 (čistý obrat), r. 29 (výnosy z fin. činnosti), r. 61 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 80 (vlastné imanie), r. 100 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 6986826,
     "id_vykazu": 10289317,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/10289317",
     "datum_podania": "2026-06-28",
     "datum_schvalenia": "2026-05-15",
     "kontroly": {
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (bežné)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (bežné)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (bežné)": true,
      "VZaS r.61 = súvaha pasív r.100 (predch.)": true,
      "r.61 = r.56 - r.57 - r.60 (predch.)": true,
      "r.27 = r.2 - r.10 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.79 (predch.)": true
     }
    }
   ]
  },
  {
   "kratky_nazov": "Brezinky",
   "nazov": "Brezinky, s. r. o.",
   "ico": "56659962",
   "vznik": "2024-12-06",
   "podiel_kratko": "mesto 10 % priamo, 90 % cez Lesy mesta Brezno",
   "podiel_mesta": "10 % priamo (Mesto Brezno vklad 40 000 €) + 90 % cez LESY MESTA BREZNO, s.r.o. (vklad 360 000 €); základné imanie 400 000 € (ORSR, výpis k 2. 10. 2026, vklady zapísané od 7. 3. 2026)",
   "url_uctovnej_jednotky": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/accountingentity/show/2362988",
   "url_orsr": "https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=707918&SID=3&P=0",
   "poznamka": "Spoločnosť vznikla 6. 12. 2024, rok 2024 pokrýva len niekoľko týždňov.",
   "skratka": "Brezinky",
   "dozorna_rada": {
    "zriadena": true,
    "kresiel": 5,
    "poslanci": [
     {
      "meno": "Jozef Auxt",
      "vznik_funkcie": "2024-12-06"
     },
     {
      "meno": "Martin Ridzoň",
      "vznik_funkcie": "2024-12-06"
     },
     {
      "meno": "Matej Garaj",
      "vznik_funkcie": "2024-12-06"
     }
    ],
    "ostatni": 2
   },
   "roky": [
    {
     "rok": 2024,
     "obdobie": "2024-01-01..2024-12-31",
     "vynosy": 3000,
     "vh_po_zdaneni": 334,
     "vlastne_imanie": 70334,
     "sablona": "Úč MUJ",
     "riadky": "VZaS r. 01 (výnosy z hosp. činnosti), r. 20 (výnosy z fin. činnosti), r. 38 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 25 (vlastné imanie), r. 33 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 6572395,
     "id_vykazu": 9798780,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/9798780",
     "datum_podania": "2025-07-15",
     "datum_schvalenia": "2025-03-24",
     "kontroly": {
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (bežné)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (bežné)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (bežné)": true,
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (predch.)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (predch.)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (predch.)": true,
      "zhoda so stĺpcom predch. obdobie v závierke 2025 (výkaz 10260197)": true
     }
    },
    {
     "rok": 2025,
     "obdobie": "2025-01-01..2025-12-31",
     "vynosy": 247135,
     "vh_po_zdaneni": 21711,
     "vlastne_imanie": 222045,
     "sablona": "Úč MUJ",
     "riadky": "VZaS r. 01 (výnosy z hosp. činnosti), r. 20 (výnosy z fin. činnosti), r. 38 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 25 (vlastné imanie), r. 33 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 6960276,
     "id_vykazu": 10260197,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/10260197",
     "datum_podania": "2026-06-24",
     "datum_schvalenia": "2026-03-24",
     "kontroly": {
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (bežné)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (bežné)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (bežné)": true,
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (predch.)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (predch.)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (predch.)": true
     }
    }
   ]
  },
  {
   "kratky_nazov": "Sociálny podnik Mesta Brezno",
   "nazov": "Sociálny podnik Mesta Brezno, s. r. o.",
   "ico": "56697716",
   "vznik": "2024-12-24",
   "podiel_kratko": "mesto 100 % · vklad 5 000 €",
   "podiel_mesta": "100 % – jediný spoločník Mesto Brezno, vklad 5 000 € (ORSR, výpis k 2. 10. 2026)",
   "url_uctovnej_jednotky": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/accountingentity/show/2373792",
   "url_orsr": "https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=709822&SID=3&P=0",
   "poznamka": "Spoločnosť vznikla 24. 12. 2024, rok 2024 pokrýva len posledné dni roka.",
   "skratka": "Sociálny podnik",
   "dozorna_rada": {
    "zriadena": true,
    "kresiel": 3,
    "poslanci": [
     {
      "meno": "Ľubica Štugnerová",
      "vznik_funkcie": "2024-12-24"
     },
     {
      "meno": "Erik Duhan",
      "vznik_funkcie": "2024-12-24"
     },
     {
      "meno": "Pavel Ambros",
      "vznik_funkcie": "2024-12-24"
     }
    ],
    "ostatni": 0
   },
   "roky": [
    {
     "rok": 2024,
     "obdobie": "2024-01-01..2024-12-31",
     "vynosy": 0,
     "vh_po_zdaneni": -7,
     "vlastne_imanie": 4993,
     "sablona": "Úč MUJ",
     "riadky": "VZaS r. 01 (výnosy z hosp. činnosti), r. 20 (výnosy z fin. činnosti), r. 38 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 25 (vlastné imanie), r. 33 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 6592270,
     "id_vykazu": 9830408,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/9830408",
     "datum_podania": "2025-11-03",
     "datum_schvalenia": "2025-04-28",
     "starsie_verzie_id_vykazu": [
      9783119
     ],
     "poznamka": "Riadok 1 vo výkaze nevyplnený (0 €). V registri 2 verzie riadnej závierky za rok; použitá posledná podaná (závierka 6592270, podaná 2025-11-03, zdroj FRSR). Staršie: závierka 6558285 / výkaz 9783119 podaná 2025-07-11 (zdroj SAM) – hodnoty výnosov, VH a VI zhodné",
     "kontroly": {
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (bežné)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (bežné)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (bežné)": true,
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (predch.)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (predch.)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (predch.)": true,
      "zhoda so stĺpcom predch. obdobie v závierke 2025 (výkaz 9988740)": true
     }
    },
    {
     "rok": 2025,
     "obdobie": "2025-01-01..2025-12-31",
     "vynosy": 94734,
     "vh_po_zdaneni": -15608,
     "vlastne_imanie": -10615,
     "sablona": "Úč MUJ",
     "riadky": "VZaS r. 01 (výnosy z hosp. činnosti), r. 20 (výnosy z fin. činnosti), r. 38 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 25 (vlastné imanie), r. 33 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 6725348,
     "id_vykazu": 9988740,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/9988740",
     "datum_podania": "2026-03-16",
     "datum_schvalenia": "2026-05-21",
     "kontroly": {
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (bežné)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (bežné)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (bežné)": true,
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (predch.)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (predch.)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (predch.)": true
     }
    }
   ]
  },
  {
   "kratky_nazov": "SEKOLÓG",
   "nazov": "SEKOLÓG s.r.o.",
   "ico": "31636314",
   "vznik": "1995-09-18",
   "podiel_kratko": "mesto 90 % od 28. 3. 2025",
   "podiel_mesta": "90 % – Mesto Brezno vklad 149 400 € zo základného imania 166 000 €, spoločníkom od 28. 3. 2025; zvyšných 10 % (16 600 €) Združenie obcí EKOLÓG, IČO 31936440. Do 27. 3. 2025 bolo jediným spoločníkom Združenie obcí EKOLÓG (vklad 16 596,95 €) – mesto nebolo priamym spoločníkom (ORSR, úplný výpis k 2. 10. 2026)",
   "url_uctovnej_jednotky": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/accountingentity/show/147075",
   "url_orsr": "https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=3214&SID=3&P=0",
   "poznamka": "Mesto je spoločníkom až od 28. 3. 2025. Roky 2019 – 2024 sú z obdobia, keď firmu celú vlastnilo Združenie obcí EKOLÓG.",
   "skratka": "SEKOLÓG",
   "dozorna_rada": {
    "zriadena": false,
    "kresiel": 0,
    "poslanci": [],
    "ostatni": 0
   },
   "roky": [
    {
     "rok": 2019,
     "obdobie": "2019-01-01..2019-12-31",
     "vynosy": 532410,
     "vh_po_zdaneni": 5739,
     "vlastne_imanie": 342859,
     "sablona": "Úč MUJ",
     "riadky": "VZaS r. 01 (výnosy z hosp. činnosti), r. 20 (výnosy z fin. činnosti), r. 38 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 25 (vlastné imanie), r. 33 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 4282712,
     "id_vykazu": 7021916,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/7021916",
     "datum_podania": "2020-03-27",
     "datum_schvalenia": "2020-06-16",
     "poznamka": "Stĺpec predchádzajúce obdobie v závierke 2020 uvádza vlastné imanie o 1 € nižšie (342 858 €, zaokrúhlenie); výnosy a VH zhodné.",
     "kontroly": {
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (bežné)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (bežné)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (bežné)": true,
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (predch.)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (predch.)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (predch.)": true,
      "zhoda so stĺpcom predch. obdobie v závierke 2020 (výkaz 7480227)": false
     }
    },
    {
     "rok": 2020,
     "obdobie": "2020-01-01..2020-12-31",
     "vynosy": 542684,
     "vh_po_zdaneni": 36389,
     "vlastne_imanie": 379247,
     "sablona": "Úč MUJ",
     "riadky": "VZaS r. 01 (výnosy z hosp. činnosti), r. 20 (výnosy z fin. činnosti), r. 38 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 25 (vlastné imanie), r. 33 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 4650602,
     "id_vykazu": 7480227,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/7480227",
     "datum_podania": "2021-03-26",
     "datum_schvalenia": "2021-05-13",
     "kontroly": {
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (bežné)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (bežné)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (bežné)": true,
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (predch.)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (predch.)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (predch.)": true,
      "zhoda so stĺpcom predch. obdobie v závierke 2021 (výkaz 7990107)": true
     }
    },
    {
     "rok": 2021,
     "obdobie": "2021-01-01..2021-12-31",
     "vynosy": 584809,
     "vh_po_zdaneni": 55052,
     "vlastne_imanie": 434299,
     "sablona": "Úč MUJ",
     "riadky": "VZaS r. 01 (výnosy z hosp. činnosti), r. 20 (výnosy z fin. činnosti), r. 38 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 25 (vlastné imanie), r. 33 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 5063576,
     "id_vykazu": 7990107,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/7990107",
     "datum_podania": "2022-03-28",
     "datum_schvalenia": "2022-06-15",
     "kontroly": {
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (bežné)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (bežné)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (bežné)": true,
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (predch.)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (predch.)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (predch.)": true,
      "zhoda so stĺpcom predch. obdobie v závierke 2022 (výkaz 8501181)": true
     }
    },
    {
     "rok": 2022,
     "obdobie": "2022-01-01..2022-12-31",
     "vynosy": 605422,
     "vh_po_zdaneni": 39755,
     "vlastne_imanie": 474055,
     "sablona": "Úč MUJ",
     "riadky": "VZaS r. 01 (výnosy z hosp. činnosti), r. 20 (výnosy z fin. činnosti), r. 38 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 25 (vlastné imanie), r. 33 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 5484915,
     "id_vykazu": 8501181,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/8501181",
     "datum_podania": "2023-03-29",
     "datum_schvalenia": "2023-06-22",
     "kontroly": {
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (bežné)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (bežné)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (bežné)": true,
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (predch.)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (predch.)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (predch.)": true,
      "zhoda so stĺpcom predch. obdobie v závierke 2023 (výkaz 9012210)": true
     }
    },
    {
     "rok": 2023,
     "obdobie": "2023-01-01..2023-12-31",
     "vynosy": 551745,
     "vh_po_zdaneni": 3405,
     "vlastne_imanie": 477460,
     "sablona": "Úč MUJ",
     "riadky": "VZaS r. 01 (výnosy z hosp. činnosti), r. 20 (výnosy z fin. činnosti), r. 38 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 25 (vlastné imanie), r. 33 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 5904817,
     "id_vykazu": 9012210,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/9012210",
     "datum_podania": "2024-03-27",
     "datum_schvalenia": "2024-06-05",
     "kontroly": {
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (bežné)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (bežné)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (bežné)": true,
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (predch.)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (predch.)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (predch.)": true,
      "zhoda so stĺpcom predch. obdobie v závierke 2024 (výkaz 9563361)": true
     }
    },
    {
     "rok": 2024,
     "obdobie": "2024-01-01..2024-12-31",
     "vynosy": 642655,
     "vh_po_zdaneni": 13620,
     "vlastne_imanie": 491080,
     "sablona": "Úč MUJ",
     "riadky": "VZaS r. 01 (výnosy z hosp. činnosti), r. 20 (výnosy z fin. činnosti), r. 38 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 25 (vlastné imanie), r. 33 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 6370051,
     "id_vykazu": 9563361,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/9563361",
     "datum_podania": "2025-03-27",
     "datum_schvalenia": "2025-06-12",
     "kontroly": {
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (bežné)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (bežné)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (bežné)": true,
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (predch.)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (predch.)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (predch.)": true,
      "zhoda so stĺpcom predch. obdobie v závierke 2025 (výkaz 10076547)": true
     }
    },
    {
     "rok": 2025,
     "obdobie": "2025-01-01..2025-12-31",
     "vynosy": 749306,
     "vh_po_zdaneni": 89525,
     "vlastne_imanie": 730008,
     "sablona": "Úč MUJ",
     "riadky": "VZaS r. 01 (výnosy z hosp. činnosti), r. 20 (výnosy z fin. činnosti), r. 38 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 25 (vlastné imanie), r. 33 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 6804862,
     "id_vykazu": 10076547,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/10076547",
     "datum_podania": "2026-03-27",
     "datum_schvalenia": "2026-06-26",
     "kontroly": {
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (bežné)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (bežné)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (bežné)": true,
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (predch.)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (predch.)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (predch.)": true
     }
    }
   ]
  },
  {
   "kratky_nazov": "Investičná a bytová výstavba Mesta Brezno",
   "nazov": "Investičná a bytová výstavba Mesta Brezno, s. r. o.",
   "ico": "57103640",
   "vznik": "2025-08-01",
   "podiel_kratko": "mesto 100 % · vklad 5 000 €",
   "podiel_mesta": "100 % – jediný spoločník Mesto Brezno, vklad 5 000 € (ORSR, výpis k 2. 10. 2026; zapísaná do OR 1. 8. 2025)",
   "url_uctovnej_jednotky": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/accountingentity/show/2471501",
   "url_orsr": "https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=729338&SID=3&P=0",
   "poznamka": "Spoločnosť je v obchodnom registri od 1. 8. 2025, závierka 2025 je jej prvá.",
   "skratka": "Investičná a bytová výstavba",
   "dozorna_rada": {
    "zriadena": false,
    "kresiel": 0,
    "poslanci": [],
    "ostatni": 0
   },
   "roky": [
    {
     "rok": 2025,
     "obdobie": "2025-01-01..2025-12-31",
     "vynosy": 4850,
     "vh_po_zdaneni": 4036,
     "vlastne_imanie": 9036,
     "sablona": "Úč MUJ",
     "riadky": "VZaS r. 01 (výnosy z hosp. činnosti), r. 20 (výnosy z fin. činnosti), r. 38 (VH po zdanení); súvaha pasív r. 25 (vlastné imanie), r. 33 (VH po zdanení); stĺpec bežné obdobie",
     "id_zavierky": 6895192,
     "id_vykazu": 10187172,
     "url": "https://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/show/10187172",
     "datum_podania": "2026-05-28",
     "datum_schvalenia": null,
     "kontroly": {
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (bežné)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (bežné)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (bežné)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (bežné)": true,
      "VZaS r.38 = súvaha pasív r.33 (predch.)": true,
      "r.38 = r.35 - r.36 - r.37 (predch.)": true,
      "r.18 = r.1 - r.8 (predch.)": true,
      "aktíva r.1 = pasíva r.24 (predch.)": true
     }
    }
   ]
  }
 ]
}
